PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS CENTRS 

apgūsti profesiju distancēti

Vienkāršas darbības sarežģītam darbam. Īsa vadītāja rokasgrāmata. Iemaņa Nr.2 - Kā nepazaudēt savu sapni.

Jums ir jābūt sapnim, lai jūs varētu no rītem piecelties.
Billijs Vailders.

Lielākā daļa nelaimju šajā pasaulē notiek tādēļ.

Ka cilvēki nepietiekami skaidri saprot savus mērķus.

J. Gēte.

Kas gan ir kopīgs sīkai maizes ceptuvei un „Makdonaldam”, auto remonta darbnīcai un kompānijai „Toijota”, iesācējam programmētājam, kurš burtiski „uz ceļiem” rada savu pimo mājas lapu un „Facebukam”?

Atbilde: „Gan viens, gan otrs ir bizness.”- nav pareiza.

Jebkura biznesa kopsaucējs ir tā dibinātāja mērķis. Cilvēkam, pirms tas kļūst par dibinātāju, jārada ideja par to, kādu rezultātu patiesi viņš grib sasniegt. Tā arī ir dibinātāja vienīgā pamatfunkcija; viņš ir idejas autors. Šai idejai ir jāiedvesmo, pirmkārt jau viņš pats. Bet ne tikai. Neviļus nāk prātā salīdzinājums ar pasaules radīšanu, tikai dibinot uzņēmumu radīšanas procesa būtība ir nākamā biznesa mērķa radīšana.

Pie kam, jo nozīmīgāks un interesantāks ir mērķis, jo vairāk cikvēku centīsies to atbalstīt. Tā, ideja par to, ka „jācep maizītes, lai pabarotu ģimeni”, būs tuva vienīgi ģimenei. Attiecīgi, šo biznesu atbalstīs pamatā ģimene. Savukārt, ideja „radīt vienotu ēdināšanas standartu visā pasaulē” deva dzīvību „Makdonaldam”. Tā deva nesalīdzināmi vērienīgāku mērķi, kas, turklāt vērsts uz citiem cilvēkiem.

Tātad, ir Dibinātājs – idejas radītājs, ir grupa, kura ir gatava strādāt šī mērķa sasniegšanai. Vai ar to ir pietiekami, lai virzītos pretī panākumiem?

Liekas, kas tad vēl?

Tomēr, paskatoties atpakaļ, var ieraudzīt nebūt ne iepriecinošu ainu: milzīgs daudzums uzņēmumu tā arī nesasniedza izvirzītos mērķus, jo tika palaists garām viens no visbūtiskākajiem faktiem, proti,

„Kad viņš (dibinātājs) sāk nodarboties ar vadību, viņš pārstāj formulēt soļus, ar kuru palīdzību var sasniegt nazākus mērķus un pāriet pie lielākiem, tā grupa zaudē savu mērķi un novirzās no tā” (L.Rons Habbards).

Tas nozīmē, ka mērķis tā arī netiks saniegts.

Protams, optimāla ir situācija, kad dibinātās un vadītājs ir dažādi cilvēki. Taču, ja jūs pats vadāt savu uzņēmumu, jums pilnā mērā jāapzinās: jūs strādājat divos darbos un nēsājat divas „cepures”*. Nepieļaujiet, lai vadītāja „cepure” izspiež no jūsu galvas dibinātāja cepuri, kā tas bieži notiek ikdienas rutīnā.

Nu, bet mūsu uzdevums ir izdarīt tā, lai vadītāja cepure atrastos jūsu galvā viegli un eleganti. Lai jūs vadītu savu komandu, droši stāvot uz kapteiņa tiltiņa, rādot ceļu un nosprausto mērķi.

Viegli un bez piepūles.

Bet mēs jums šajā lietā palīdzēsim.

 

 

*cepure (slangs) – termins, kuru lieto (kāda) posteņa amata pienākumu aprakstam, materiālu kopumam, kuros norādīts posteņa mērķis, now-how, kas attiecas uz šo posteni, un pienākumi. „cepures” ideja un termins bija aizgūts no pavadoņiem, mašīnistiem utt. , jo katrs no vieņiem nēsā noteikta tipa galvassegu, kas ir šī amata atšķirības zīme. Tātad, „cepure” apzīmē noteiktu stāvokli un pienākumus uzņēmumā.

 

 

Īsa vadītāja rokasgrāmata

 

Vienkāršas darbības sarežģītam darbam. Īsa vadītāja rokasgrāmata. Iemaņa Nr.1 - prasme pareizi dot rīkojumus.

 

Vienkāršas darbības sarežģītam darbam. Īsa vadītāja rokasgrāmata. Iemaņa Nr.2 - Kā nepazaudēt savu sapni.

 

Īsa vadītāja rokasgrāmata: Iemaņa Nr.4. Cik labi ir prast rakstīt instrukcijas!

 

Distancētā biznesa apmācība 

 

Video kursi krievu valodā (bezmaksas): 

 

Первый шаг создателя компании

 

Где взять продуктивный персонал? Часть 1.

 

Где взять продуктивный персонал? Часть 2. Личные качества и Шкала тонов

 

Этика на каждый день

 

Этика на каждый день - продолжение

 

Onlain kursi krievu valodā

 

Технология написания продающих текстов

 

Система анализа бизнес-идеи на доходность

 

 

PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS CENTRS

 

Distancēta biznesa apmācība: nekustamo īpašumu aģents,

 

uzņēmējdarbība, mārketings.

 

studyforlife.lv

 


onlain-apmaciba

PROFESIONALA-IZGLITIBA

biznesa-izglitiba-footer2

macibu-materiali